zs@skolatlucna.cz

Školní 838, Tlučná

Jak nejlépe zakončit březen? Přece kulturou! 

Ani jsme se nenadáli a už nás čekala další kulturní akce a opět ve složení 7. A a 7. B v doprovodu několika žáků a žákyň z 9., 6. a 5. tříd.  

Tentokrát jsme se vydali vlakem do Plzně.  

Hlavním cílem byla návštěva divadelního představení Maškaráda Nové scéně Divadla Josefa Kajetána Tyla. Představení začínalo až od 11 hodin, předtím jsme se naladili na velikonoční notu a to tak, že jsme se šli podívat na velikonoční trhy na náměstí Republiky. Každý měl možnost si zde přijít na své.  

V téměř tříhodinovém činoherním představení od Terryho Pratchetta se prolínají jednotlivé dějové linky – příběh Anežky, která se chce vzepřít svému osudu a nechce se stát čarodějkou. Nový život chce začít jako operní pěvkyně. Kvůli svému vzhledu ale pouze propůjčuje svůj hlas krásnější Kristýně. 

Další neméně důležitou osu tvoří Anežky původní domovina s dvěma čarodějnicemi v centru dění.  

A nejdůležitější v celém ději je pak tajuplný duch opery. 

A pokud vás zajímá, kdo v opeře vraždí a jak celý příběh skončí, tak si na Maškarádu na Novou scénu zajděte. My vám více neprozradíme. 

Sepsala 7. B