5.A navštívila výstavu Góóól

V pátek 7.2. jsme byli společně se 7. tř ZŠ Líně na výletě v Depo2015 v Presslově ul. v Plzni, kde jsme v rámci česko- bavorského festivalu Treffpunkt navštívili výstavu Góóól a zúčastnili se workshopu slam poetry s Jaromírem Konečným žijícím dlouhodobě v Německu, prošli jsme se po areálu, prohlédli si tržnici a vylezli na jednu z věží ze série Restart od umělce Čestmíra Sušky.

Nejdříve jsme se s paní Lindou Suchánkovou zúčastnili asi 80 min programu ve výstavě Góóól. Paní Linda nás celou výstavou provázela a zároveň nám dělala nekompromisního trenéra. Dozvěděli jsme se mnoho o historii fotbalu, vyzkoušeli si tvrdý trénink fotbalových hvězd i to, jak se dříve hrávalo na nerovném povrchu. Stříleli jsme na bránu, zkoušeli balanc a po skutečném utkání v plyšových teniskách jsme se na závěr podívali i do síně slávy a mohli se dotknout zlatého míče. Pak nás čekala bublinková koupel. 🙂

Po krátké posilňovací pauze nás pan Jaromír Konečný žijící dlouhodobě v Mnichově v rámci svého Slam poetry workshopu naučil, jak správně stát a pohybovat se, když chceme svým přednesem někoho zaujmout, jak dobře mluvit a oslnit publikum. Prozradil nám své prezentační triky a fígle (to se nám jistě bude hodit ve škole při našich referátech) a na závěr nás ještě naučil žonglovat.

Na nádvoří depa jsme před odchodem zdolali vysokou věž od Čestmíra Sušky a pak už vyrazili směr Tlučná.

Martina Matějková