8.A podnikla rozlučkový výlet s paní asistentkou do Prahy 

Aby odchod paní asistentky osmáky tolik nemrzel, loučili se vesele – výletem do Prahy. A že si užili mnoho zábavy, o tom není pochyb… 

V pátek 10. března jsme se setkali na nádraží v Tlučné a vyrazili směr Praha. Čekal nás přestup v Plzni, kde jsme neváhali vykoupit automat s teplými nápoji. Nastoupili jsme na dobrodružnou cestu do jednotlivých kupé a začali svačit. Boj byl i o dětský koutek, do kterého jsme bohužel neměli zakoupené místenky.  
Naší cílovou stanicí byla Praha Hlavní nádraží.  

První zastávkou na naší pěší procházce bylo Národní muzeum, památník Jana Palacha a sv. Václav na koni na Václavském náměstí.  

Abychom měli hmatatelnou vzpomínku na náš výlet, následovala krátká pauza v pasáži Lucerna, kde byl opět kůň, tentokrát ale vzhůru nohama. Poprosili jsme ochotného kolemjdoucího, který naši skupinu vyfotil. 

Naše další kroky směřovaly do Muzea iluzí, kde vzniklo velké množství vtipných fotek. Díky optickým klamům jsme se mohli nechat vystřelit z kanonu nebo nechat sežrat gorilou, stali se pokrmem, kterému zmizely nohy. Někteří byli lapeni do sklenice, případně do klece, jiní se proletěli na koštěti, byla možnost se proměnit v baletku nebo se vžít do lidí na slavné lodi Titanic, lézt po stropě, vyzkoušet si na zemi skok z letadla a mnoho dalšího.  

Po náročném focení jsme se potřebovali posilnit, pro některé byla vítanou možností návštěva KFC, jiní vzali útokem McDonald´s nebo Starbucks. Na sraz mnozí dorazili obloženi kelímky s Bubble Tea.  

Jeden z našich spolužáků – Ondra, který je znalý Prahy, nás vedl na Staroměstské náměstí k orloji. Seznámili jsme se s rozdíly mezi menším městem, jakým je například Plzeň, a velkoměstem Prahou. Pod orlojem jsme potkali německého turistu v převleku princezny a jelikož jsme se s ní chtěli vyfotit, zjistili jsme, že slovo „foto“ je mezinárodní.  

Dalším cílem byl Karlův most, který byl – stejně jako Staroměstské náměstí – plný turistů a umělců, mezi nimi i hudebníci. Jeden z nich hrál na hudební nástroj připomínající trochu ufo a trochu pánev. Později jsme zjistili, že se jednalo o handpan.   

Ačkoliv nás bolely nohy, kousek za Karlovým mostem jsme vyhlásili hlasování o tom, jestli budeme pokračovat na Pražský hrad, nebo se vrátíme zpět na vlakové nádraží. Nakonec jsme odhlasovali, že půjdeme na Hrad. Odměnou nám byla svačina s výhledem na Prahu a odpočinek u nohou T. G. Masaryka.  
Následovalo opět krátké hlasování o trase a čekala nás cesta zpět. Paní asistentka nás ještě vyfotila u Národního divadla u Vltavy a pak už jsme spěchali přes Národní třídu a Františkánskou zahradu zpět na Hlavní nádraží.  
Poslední krátký rozchod na nádraží, abychom si koupili sváču do vlaku a hurá domů.  
 
Ačkoliv jsme se vrátili unavení a uťapaní, odnesli jsme si z návštěvy Prahy spousty vtipných společných zážitků a s paní asistentkou Plicovou jsme se tímto výletem hezky rozloučili.  
 
Děkujeme za všechno!  
 
Sepsala 8. A