Efekt sněhové koule aneb vyrážíme do divadla

Divadlo Na Fidlovačce / Praha / čtvrtek 1. prosince 2022

Na začátku školního roku jsme dostali jedinečnou nabídku vyjet na začátku prosince do pražského divadla Na Fidlovačce na předvánočně laděné divadelní představení pro celou rodinu Betlém hledá superstar. Nejdříve to vypadalo, že budeme mít problém naplnit jeden autobus, když se ale událost rozkřikla po škole, začali se přidávat se svými třídami i další pedagogové a 1. prosince se nás do třech autobusů vměstnalo téměř 150. Akce byla nabídnuta primárně žákům vyššího stupně, přibrali jsme ale nakonec i žáky pátých tříd.
Čtvrteční ráno přišli všichni svátečně oblečení, proběhlo rychlé sčítání a rozdávání lístků, následoval přesun k autobusům. Odjezd nám trochu pozdržela popelářská četa, která se svým vozem najela ke škole, aniž by tušila, že tím zabrání vjezdu třem autobusům čekajícím na natěšené a nervózní diváky, kteří se obávali, aby divadelní představení nepromeškali. Cesta proběhla poklidně s menším dopravním zdržením v centru Prahy. Kolem desáté už jsme se všichni znovu setkali před divadlem a v půl jedenácté odstartovalo divadelní představení plné písniček, tance, vtipů a pro nás i milých setkání, protože jedním z protagonistů tohoto představení byl i tlučenský pan učitel hudební výchovy Martin Überall, kterého naši žáci nadšeně přivítali podporujícím potleskem. O tom, zda se divadlo dětem líbilo, jsme společně diskutovali hned po skončení představení, a následně na občerstvovací zastávce, kterou si děti neméně užily.
Doufáme, že se nám podobný divadelní výlet podaří do budoucna zopakovat, abychom měli možnost nahlédnout pod pokličku třeba i dalším nám vzdálenějším divadlům.
Pokud jsme nalákali i někoho dalšího, můžete mrknout na webové stránky divadla.

https://www.fidlovacka.cz/repertoar/betlem-hleda-superstar

Martina Matějková