LYŽAŘSKÝ VÝCVIKOVÝ KURZ 2. – 7. 2. 2020

Při balení na letošní lyžařský kurz jsme si nebyli jisti, zda si máme vzít lyže nebo turistické boty. Na horách totiž 4 dny vytrvale pršelo, tak jsme nevěděli, jestli zůstaly nějaké zbytky sněhu alespoň na sjezdovce.

Nakonec jsme lyže přeci jen vzali a sešli jsme se jako každý rok na vlakovém nádraží v Plzni. Po úvodních potížích, kdy jsme nezvládli všichni nastoupit do stejného vagonu, jsme vyrazili vstříc novému dobrodružství.

V Železné Rudě nás čekalo opravdu nevlídné počasí. Vytáhli jsme přibalené pláštěnky a pospíchali na ubytování. Tady jsme se zabydleli a po večeři jsme hráli hry.

V pondělí ráno nás opět probudil silný déšť. Dopoledne jsme místo lyžování navštívili místní informační centrum, kde je zajímavým a interaktivním způsobem představena šumavská příroda.

Odpoledne už se počasí umoudřilo a my jsme mohli poprvé na lyže. Děti se rozdělily do 3 skupin a začátečníci si vyzkoušeli pocit skluzu, pocit sněhu, nazouvání lyží, obraty atd. Večer jsme zase strávili hraním společenských her.

Od úterý už chumelilo, tak jsme mohli pokračovat podle původního plánu. Dopoledne i odpoledne jsme lyžovali. Ve středu jsme lyžovali jen dopoledne a odpolední povinnou pauzu jsme využili k doplnění zásob jídla. Děti se moc těšily na pravidelné středeční večerní lyžování, ale kvůli nedostatku sněhu bylo tentokrát zrušené.

Ve čtvrtek dopoledne jsme ještě trénovali a odpoledne jsme se natáčeli na kameru. Večer jsme si užili na diskotéce.

V pátek po snídani bylo potřeba zabalit a vyklidit pokoje. Teprve potom jsme mohli vyrazit na svah. Po obědě jsme dobalili poslední věci a potom jsme šli na vlak. Cesta domů utekla rychle a v Plzni na nádraží už na všechny děti čekali rodiče, po kterých se už dětem začalo stýskat.

Na tomto odkazu si můžete prohlédnout fotografie z lyžařského kurzu.

Děkuji dětem, panu řediteli a paní učitelce Roudové za klidný průběh kurzu.

Markéta Kunstová