Němčináři v Regensburgu

V předvánočním týdnu se 49 žáků II. stupně naší školy zúčastnilo jednodenního výletu do německého města Regensburg (počeštěně Řezno). V 8 hodin ráno jsme nastoupili do autobusu a krátce po 10. hodině jsme se již ocitli na místě. Nemeškali jsme a vydali jsme se ihned k prvním památkám. Nejprve jsme prošli přes kamenný most, který je zároveň nejstarším mostem v Německu. Je dlouhý 330 m a stavili ho v letech 1135-1146. Je rovněž zahrnut do Světového kulturního dědictví UNESCO.

Poté jsme navštívili návštěvnické centrum a po chvíli jsme se přesunuli na první menší řemeslný trh. Po zhlédnutí některých výrobků jsme již vyrazili na hlavní trh v centru města na náměstí Neupfarrplatz. Žáci dostali rozchod a mohli si tak v klidu prohlédnout veškeré stánky, případně si pochutnat na všemožných dobrotách. Následně jsme viděli katedrálu Sv. Petra, která je jednou z nejvýznamnějších gotických památek v Bavorsku. Celá stavba trvala 200 let. Jako každý rok nesměly chybět vánoční nákupy, a proto po procházce městem dostaly děti další rozchod v největším nákupním centru ve městě.

Domů jsme se vrátili spokojení a nasycení novými zážitky a těšíme se na příští rok s otázkou, do jakého dalšího německy mluvícího města nás osud zavede.

Mgr. Kateřina Jandová