Pohár rozhlasu

Na atletickém stadionu v Nýřanech se opět konalo okresní kolo tradičního, tentokrát 53. ročníku Poháru rozhlasu, který je nejtradičnějším atletickým školním závodem.

Naše škola vyslala dvě družstva, a to starší žáky 8. a 9. tříd a také starší děvčata, též z 8. a 9. třídy.

Soutěžilo se v disciplínách běh na 60m, 800m, 1500m, vrh koulí, skok daleký, skok do výšky a štafeta 4x 60m.

Naši žáci se umístili v jednotlivých disciplínách na předních místech. Ve skoku do dálky obsadily Barbora Stulíková a Kateřina Lišková 3. a 4. místo. Jan Kouba se umístil na 4. místě. Ve skoku vysokém získali Kateřina Lišková 3. a Jakub Kolman 4. místo.

Nejúspěšnější byli naši žáci v běžeckých disciplínách.
Na 60m obsadil Filip Soukup 3. a na 1500m Jakub Kolman 2. místo. Děvčata se umístila ještě lépe, když běh na 60m i na 800m vyhrála Anna Hocká. Kateřina Ciblová skončila v obou disciplínách na 3. místě.

V celkovém součtu výsledků nakonec naši chlapci skončili na krásném 3. místě a zaslouženě si odvezli bronzové medaile.

Našim děvčatům jednotlivá umístění nakonec vynesla úžasné 1. místo. S celkovým ziskem 4450 bodů poprvé v novodobé historii naší školy vyhrála děvčata Pohár rozhlasu a tím si zajistila postup do krajského finále, které se uskuteční 26. 5. 2022 v Plzni. Držte nám palce!