Projektový den v Techmania Science Centre na téma Finanční & Digitální gramotnost a Kyberbezpečnost aneb jak se pohybovat v online prostředí bezpečně!

Ve středu 15. června se v prostorách Techmania Science Centre konal projektový den pro žáky 7.- 9. ročníků.
Třídy 7.A, 7.B a 9.A a 9.B vyrazily společně se svými vyučujícími vlakem do Plzně, kde měly během dne velmi pestrý program.


Žáci sedmých a devátých ročníků měli příležitost zhlédnout v planetáriu ve formátu 3D 30minutový snímek Astronaut, na workshopu Peníze nejsou věda diskutovat nad tím, jak zabezpečit svůj telefon a počítač před hackery, jaká si zvolit vhodná hesla, aby nebyla prolomitelná, seznámit se s technikami internetových podvodníků  a vymahačů peněz a naučit se rozpoznat, jak vhodně chránit své finance.
Na závěr workshopu žáci využili získané znalosti při Filipově poháru v Kahootu, v kterém se proti sobě utkali všichni účastníci tohoto programu.

 
Zajímavou přednášku na téma Tvoje cesta onlinem si pak připravila Policie ČR, která v prostorách Techmanie hovořila o tom, co o nás prozradí fotografie, které sdílíme prostřednictvím sociálních sítí, jak rozpoznat, že komunikujeme se sexuálním predátorem a jak takovou komunikaci správně ukončit. V neposlední řadě jsme se dozvěděli, jak chránit sebe a své soukromí v době, kdy každý náš krok, který v online prostředí uděláme, zůstane jako nesmazatelná stopa v internetovém světě navždy.

Součástí celého programu byla samozřejmě i obhlídka jednotlivých částí expozic, které Techmania Science Centre svým návštěvníkům nabízí.
Děkujeme za skvělou organizaci a možnost návštěvy všech prostor pro naše žáky zcela zdarma.