Středověké pokrývky hlavy

Třída 2.B se zúčastnila v měsíci květnu a červnu česko-německého výtvarného projektu pro žáky a žákyně české a německé školy – téma bylo „Středověké pokrývky hlavy“

První setkání s německými žáky proběhlo online 3. května. Česko-německé muzeum v přírodě, historický park Bärnau-Tachov nám nabídl hodinový online program s virtuální prohlídkou muzea, povídáním o archeologii a ekologii – recyklaci a jazykovou česko-německou animací, o kterou se postarala paní Zuzana Verešová a pan Václav Vrbík.  Dané téma uzpůsobili věku žáků.

Děti dostaly za úkol doma vytvořit  „středověkou“ pokrývku hlavy z materiálu, který by za běžných okolností skončil v odpadu.  Fotografie vytvořených pokrývek hlavy budou představeny formou virtuální vernisáže na internetové stránce Historického parku.

Během měsíce května žáci tvořili doma individuálně. Poté jsme vytvořili dvě pokrývky hlavy společně ve třídě. Výrobu si žáci moc užili a byli překvapeni, z čeho se dá vytvořit zajímavý klobouk – novinový papír a škrob.  Inspirovali jsme se obrazem Král a obchodníci, Německo, 15. St. Akci finančně podpořil Česko-německý fond budoucnosti.                                                                       

 Třídní učitelka: Olga Hurtová

https://www.skolatlucna.cz/wp-content/uploads/2021/06/Foto-třídy-2.-B.jpg