Úspěšná mise v Bayern Parku dokončena!  

Kdyby někdo procházel ve čtvrtek 15. června v 6 hodin ráno kolem školy, nestačil by se divit. Obě osmé třídy nedočkavě stepující před zamčeným areálem, až je někdo vpustí dovnitř a budou mít možnost nasávat nové vědomosti? Ale kdeže! To ranní přivstání způsobil zájem o nejlepší místa v autobuse směřujícím do německého Bayern Parku, kam žáci osmých tříd společně vyrazili na školní výlet.  

Nejdříve nás čekala asi tříhodinová cesta směrem na Domažlice a hraniční přechod Folmavu. Po deváté ranní už jsme parkovali před rozlehlým areálem, paní učitelky vyrazily směrem k vstupní bráně koupit celé výpravě vstupenky. Následovaly jen rychlé instrukce, aby se nikdo neztratil, co dělat, když už se někdo ztratí a jak se nejlépe zase najít. Stačilo říct “můžete” a vypadalo to, jako když se vystřelí z pistole na startu. Skupinky vybavené plány parku se rozběhly na všechny strany a po dohnání nejbližší, která popoběhla jen o pár desítek metrů dál, jsme odhalili první úskalí zábavního parku – “hrací automaty”. Z těch si děti mohly vylovit nejrozličnější plyšové potvory. Netrvalo dlouho a na cestě jsme potkávali osmáky s plyšovými želvami, prasaty a chobotnicemi, z kterých si ti nejvynalézavější vytvořili šik klobouky. Ti, kterým se při lovu tolik nezadařilo, neváhali a chobotnice zakoupili na stáncích se suvenýry. 
 
 
 
Mezi nejoblíbenější atrakce se zařadily ty vodní – ať už jsme se proháněli na nafukovacích pneumatikách pro až osm nadšenců, člunech z klád nebo se projížděli kolem lehce kýčovitých modelů bavorských zámků Ludvíka II. Bavorského. 

  
Dalším lákadlem s možností kochání se pro oko příjemným okolím byla bobová dráha v odlehlejší části parku. 

   
Snad všichni se svezli na barevné stonožce. Ti, kterým byla stonožka málo, se vrhli na horskou dráhu, která svým cestujícím umožnila i otočení se hlavou dolů.  
Ti nejodvážnější se nechali vyvézt nad park a v nestřeženém okamžiku během rozhlížení se z výšky volným pádem nechat vrátit zpátky na zem. Zajímavým úkazem bylo, že všichni se po “návratu dolů” hltavě vrhali na své svačiny.  
Kolem poledne vystřídaly v třídnických skupinách fotky z jednotlivých a trakcí snímky z místních stánků s občerstvením s nadšenými výrazy jedlíků a mlsounů. 

 
Postupně přibývalo obrázků s chobotnicemi a žáci se stávali mokřejšími z návštěvy dalších a dalších vodních radovánek.  
Před posledním srazem to u místa setkání vypadalo, že pojedeme domů tak týden, a bude tedy potřeba se předzásobit. Žáci vzali útokem automaty s nápoji, stánky s oblíbenou kuličkovou zmrzlinou a … kdo ještě neměl svoji chobotnici, neváhal tento deficit doplnit.  
 
Po náročném shromáždění všech, kdy se nám podařilo se spočítat a vzápětí někdo zmizel “jen něco rychle dokoupit,” jsme se vydali zpět k autobusu a vyjeli na cestu k domovu.  
Nesměla chybět občerstvovací zastávka v KFC na Folmavě a v půl osmé už jsme se vítali s rodinnými příslušníky před areálem školy.  
 
Za pedagogický doprovod musím všechny žáky pochválit za chování, příjemné vystupování a doufám, že všichni měli možnost si školní výlet užít dosyta!  
 
Nevyzkoušeli jsme zdaleka všechny atrakce, zato ty, které nás zaujaly, jsme navštívili několikrát.  
Na své si zde přijdou nejen starší žáci, ale i rodiny s menšími dětmi, pro které je v parku připravena stezka se zvířátky, jízda na traktorech, nejrůznější skluzavky a dětské brouzdaliště.  
 
Fotky z akce:  

https://zstlucna.rajce.idnes.cz/Bayern_Park_-_skolni_vylet_8._A_a_8._B_cerven_2023/ 
 
M. Matějková