Zeměpisná olympiáda 2023/2024

Každý rok se naše škola zapojuje do zeměpisné olympiády a letos tomu nebylo jinak. Krásného úspěchu v kategorii A letošního ročníku zeměpisné olympiády dosáhl náš žák Vilém Kolář. Než se pochlubíme jeho výkonem, tak bychom rádi shrnuli průběh celé soutěže.  Žáci soutěžili ve třech kategorií. Kategorie A je pro žáky 6. ročníku, kategorie B pro žáky 7. ročníku a kategorie C pro žáky 8. a 9. ročníku. Do okresního kola se dostali žáci, kteří úspěšně zvládli školní kolo a prošli prvním sítem vyřazování. Toto kolo organizovala samotná škola pod vedením učitelů zeměpisu, kterými jsou Mgr. Marta Roudová a Mgr. Michal Fronk. Postup si mohli zasloužit jen tři nejlepší z každé kategorie.

Naši školu v okresním kole 21. 2. reprezentovali v Plzni Vilém Kolář, Eliška Jírová, Ladislav Podhorec, Adam Hraběta, Karin Švábová, Vojtěch Longauer, Michaela Mrázová a Jan Kouřil. Nejlepšího výsledku dosáhl již zmíněný Vilém Kolář, který si nejen vybojoval pozvánku do krajského kola, ale také okresní kolo celé vyhrál.

Na Viléma čekala obrovská výzva. Zkusit vše zopakovat v krajském kole. Samozřejmě ho nečekalo nic jednoduchého, protože se 27. 3. na Západočeskou univerzitu v Plzni, kde se kolo konalo, sjela obrovská konkurence z celého Plzeňského kraje, včetně žáků a studentů z gymnázií. Vilém bojoval a v konečném pořadí obsadil skvělé 7. místo ze 14 účastníků. Je nutné říct, že rozhodoval každý bod a výsledky byly velice těsné. Tímto Vilémovi moc gratulujeme, a i přes to, že se neumístil mezi nejlepšími třemi, je náš vítěz a moc mu děkujeme za krásnou reprezentaci naší školy. Samozřejmě děkujeme i ostatním našim žákům, kteří se zeměpisné olympiády zúčastnili a budeme se těšit na podobné výsledky příští rok.